E-mail'e (gmail) Nasıl Yazı ile Birlikte Resim Eklenir?

E-mail'e (gmail) Nasıl Yazı ile Birlikte Resim Eklenir?

Gmail‘de yazdığınız e-maillerin içine direkt olarak hard diskinizden resim eklenemiyor. Gmail‘de e-maillerin içine resim eklemek için, ekleyeceğiniz resmi, bir resim servisine eklemelisiniz.

Örnek olarak, buradan Imageshack’e nasıl resim eklendiğini öğrenin.

Daha sonra, eklediğiniz resmin linkine,
(Imageshack’de “direct link to image” yazısının yanındaki link) tıklayıp, o resmi kullanacağız. Örneğin; Imageshack’e yüklediğimiz resmin linki, http://img162.imageshack.us/img162/4716/kedijt4.gif olsun.
(Imageshack dışında, Flickr, Picasa gibi resim servislerini de kullanabilirsiniz)

Şimdi bu resim linkini, internet tarayıcınızın adres çubuğuna yazın ve resim görüntülensin. Daha sonra resme sağ tıklayın ve resmi kopyala seçeneğini (Tarayıcınız İngilizce ise, copy image’i seçin) seçin. Resmi kopyalamış oldunuz.

Şimdi, Gmail’de e-mail yazdığınız alana gelin. Alan üzerinde sağ tıklayın ve yapıştır seçeneğini seçin veya alan üzerinde imleci yerleştirdikten sonra, Ctrl + V tuşlarına basın. Resim eklenmiş olur.

Gmail’e bazen bu yolla resim eklenmeyebiliyor. Kesin çözüm için, resmi farenizle Gmail’deki e-mail alanına sürükleyin. (Fareyle resme basılı tutun ve fareden elinizi bırakmadan, başlat çubuğundaki Gmail’in bulunduğu sayfaya fareyi getirin, biraz bekleyin ve Gmail sayfası açılacaktır. Gmail’deki e-mail yazdığınız kısımda, fareyi serbest bırakın. Böylece resim Gmail’e eklenmiş olur.

Gmailde Resim

Aslında işlem basit ama burada zor olan şey, bir resim host servisi kullanmanız. Sürekli Gmail’e resim eklemek zorunda olan birisi iseniz, Yahoo‘nun Flickr servisini kullanmanızı öneririm. Şunu unutmayın, artık normal internet kullanıcıları bile Picasa, Flickr, Photobucket gibi resim servislerini kullanıyor. Sizin de bu servislerin birine üye olarak, bu servisleri kullanmanızı öneririz.

Google‘ın direkt resim ekleme linki vermemesinin sebebi de, kendi servisi olan Picasa‘nın kullanılmasını istemesinden kaynaklanıyor.)

www.web-takip.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !